Twitter’a Maksimum Kaç Dakikalık Video Yükleyebilirim?

  • Editör:  Best Medya
  • Okuma Süresi:  2 Dakika
  • Tarih:  20 Jul 2021, 14:41
Sosyal medya mecraları içinde popüler bir yere sahip olan Twitter kendi bünyesine yeni özellikler katmaya ve geliştirmeye devam ediyor. Aldığı yeni özellikleriyle Twitter bir makale bloğu, günlük, sınırı olan karakter gibi aldığı eleştirilere karşı yanıt veriyor şeklinde duruyor. Daha ilkin almış olduğu Vine özelliği ile dikkatleri üzerine çeken Twitter, normalde 2 dakika 20 saniye boyunda olan videoları kabul ederken şimdi ise 10 dakikalık videolar için düğmeye başmış durumda ama 10 dakikalık bir video yüklemek için Güvenilir Hesap olmanız gerekmektedir. Eğer siz de emin hesap olmak dilerseniz Twitter Yöneticisine danışmalısınız. Reklam veren kullanıcılar ise Twitter Media Studio kütüphanesine girerek videolarını yükleyip yönetebilecekler.

Twitter Media Studio Nedir?

Twitter’da videolarınızı tedvir etmek, para kazanmak, videolarınızın içine altyazı, gift şeklinde özellikleri ekleyebileceğiniz bir kontrol platformudur. Twitter Media Studio kullanıcılarına profesyonelce hesap yönetmeyi amaçlayan ve çeşitli özelliğiyle kullanım konforu sağlayan mükemmel bir özelliktir. Peki, bu özellikler nelerdir? Sizler için bu özellikler maddeler halinde yazının devamında açıklanıyor. Twitter video özellikleri arasında;

1. Video standardını arttırmak için minik giftler ve altyazılar ekleyebilirsiniz.
2. Küçük fotoğraflarınızı değiştirebilir, videolarınıza başlık ekleyebilirsiniz.
3. İletişime Geç benzer biçimde harekete geçirici çağrı düğmeleri ekleyerek müşterilerinizin size daha rahat ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
4. Eski videolarınızı tekrar hazırlayıp Tweet atabilirsiniz.
5. Gönderi Planlama seçeneği ile gönderilerinizi ileri bir tarihe ekleyip otomatik paylaşabilirsiniz.
6. Sadece gösterilen değil yayınlanmayan içeriklerle de videolarınız kütüphanenizde yer alabilir.
7. Gönderi istatistiklerine kolayca erişebilirsiniz.
8. Birden fazla hesap ve kullanıcı ile kullanabilirsiniz.

Twitter’a Maksimum Kaç Dakikalık Video Yükleyebilirim?

Bu küçük birkaç adımı izleyerek siz de uzun videolarınızı hiçbir sorun yaşamadan Twitter’da paylaşabilirsiniz. Twitter Media Studio ve Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ana ekranda eski videolarınızı yine görebilirsiniz ve yeni medya yüklemek için seçenekler alanında karşınıza çıkacaktır. İstediğiniz herhangi bir videoyu eklemek için Medya yükle butonuna tıklayın. Yüklemek dilediğiniz medyayı seçin. Videonuza altyazı, gift, antet benzer biçimde eklemeler yapabilirsiniz. Medya otomatik yüklenirken yüklenme aşamasını ana ekrandan test edebilirsiniz. Yükleyeceğiniz videoların şu özelliklerine kesinlikle dikkat etmelisiniz.

1. Videonuza açıklayıcı bir metin eklemek dilerseniz videonuzun sağ alt köşesinde yer alan mavi renkli Tweet butonuna tıklayın.
2. Açıklayıcı metninizi yazın.
3. Ayrıca videolu paylaşımlarda karakter sınırlaması yoktur.
4. Tweet butonuna tıklayarak videonuzu yayınlayın.

Twitter Video Özellikleri Hakkında

Twitter’da yüklemek dilediğiniz videolarınızın birkaç özelliği olmak zorundadır. Bunlar arasında en mühimleri ise MP4 ve MOV özelliğinde olanlar. Bu özellikler içinde kalan her videonuzu Twitter kullanıcı hesabınıza yükleyebilirsiniz. Ayrıca videonuzun özellikleri;

1. 1GB’den daha azca olmalı.
2. İş Ortağı olanlar için zaman 10 dakikadır ve 10 dakikadan daha uzun videolar kabul edilemez.
3. Standart video süresi ise 2.20 saniye olan videolar olmalıdır.

24/7 Fast and Accessible Support!

You can contact us via e-mail, WhatsApp, ticket and live support systems.